Uczestnictwo pierwszoklasistów w 10 Festiwalu Reżyserii Filmowej

W środę 17 maja 2017r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią mieli okazję spotkać się ze znanym polskim aktorem – Zbigniewem Walerysiem – który gościł w naszym mieście w związku z 10. Festiwalem Reżyserii Filmowej. Artysta znany jest głównie z ról filmowych (m.in. roli drugoplanowej w głośnym filmie pt. „Papusza” czy roli Apostoła Pawła w filmie pt: „Quo Vadis”), ale do Głogowa przyjechał z monodramem teatralnym pt. „Ja jestem Żyd z >>Wesela<<”(Wg Romana Brandstaettera). Aktor prezentuje sztukę już od 22 lat, za każdym razem jednak jest to prezentacja inna od wszystkich wcześniejszych. „To na tym właśnie – jak wspomniał pan Zbigniew – polega fenomen monodramu: trzeba zainteresować publiczność będąc na scenie samemu, a przecież publiczność za każdym razem jest inna, zatem i ten sam monodram musi ewoluować”. Po spektaklu odbyła się rozmowa z aktorem, podczas której widzowie-uczniowie mieli okazję zadać twórcy swoje pytania.