😃„Słoneczko w internecie, czyli NETYKIETA od przedszkola”😃

14.06.2023 odbyła się u nas ciekawa akcja edukacyjna z udziałem uczniów klas 4a, 5a, 6b, 8a oraz  maluszków z grupy  5-6 latków, wychowanków przedszkola Słoneczko.

Wszystkie dzieci starsze i młodsze, przeszli solidne szkolenie na temat kulturalnego i uprzejmego korzystania z internetu.

Wszyscy wiemy, że oprócz dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości czyhają tam na nas różne zagrożenia oraz…nieuprzejmi i niekulturalni użytkownicy.

O tym jak sobie radzić z zagrożeniami i niekulturalnym zachowaniem w sieci uczyliśmy się odgrywając krótkie scenki, słuchając wskazówek prowadzących oraz podczas zadania praktycznego w grupach.

Podczas spotkania wyjaśnialiśmy przedszkolakom ważne pojęcia m.in. co to jest internet / sieć, hejt, internauta, netykieta, emotikony, linki.  Poznaliśmy także 6 najważniejszych zasad, których przestrzega kulturalny internauta.

Każdy mały bohater spotkania otrzymał „medal kulturalnego internauty”, a cała przedszkolna grupa uzyskała pamiątkowy certyfikat ze szkolenia. Dzieci zadowolone, przeszkolone i obdarowane słodkim podarunkiem powróciły do przedszkola, a my mamy nadzieję na kolejne spotkania już w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia

Wszystkich zainteresowanych wspólną akcją zapraszamy do kontaktu 😊

🧡Podziękowania dla pani Agaty i pani Agnieszki za pomoc i współpracę🧡

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych uczniów z klasy 4a, 5a, 6b i 8a składa opiekun i organizator spotkania Sylwia Pajdzik 😉 🧡