Z MONAR-u DO IRONMANA

13 i 14 listopada młodzież naszej szkoły pod opieką pani Doroty Jagiełło uczestniczyła w wydarzeniach promujących książkę oraz film pt. „Najlepszy”. Jednym z nich był wernisaż wystawy „Efekt Jurka”, gdzie odwiedzający mogli zobaczyć archiwalne zdjęcia oraz rekwizyty użyte w filmie.

Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu z Łukaszem Grassem, autorem książki o historii Jerzego Górskiego. Książka stała się też podstawą scenariusza  wchodzącego właśnie do polskich kin filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

W czasie spotkania młodzież nie tylko dowiedziała się o kulisach powstania książki, ale przede wszystkim poznała historię niezwykłego człowieka i wybitnego sportowca. Mistrz triathlonu w latach młodości wyszedł z narkotykowego nałogu i odniósł sportowy sukces. Ukończył między innymi Bieg Śmierci (161 km biegu jednego dnia ) oraz ustanowił rekord Triathlonowych Mistrzostw Świata, uzyskując tytuł mistrza na dystansie Double Ironman ( 7,6 km pływania, 360 km roweru i 84,4 km biegu! ).

Udział w tych wydarzeniach był niewątpliwie dużym przeżyciem dla naszych uczniów, zwłaszcza że pan Jerzy Górski od wielu lat jest zaprzyjaźniony z naszą szkołą.