Z cyklu Galeria Młodego Artysty

Przedstawiamy prace plastyczne naszej uczennicy Marceliny Hryniewicz. Natomiast w krótkim wywiadzie poznamy garść najistotniejszych informacji dotyczących pasji i twórczości tej młodej artystki.

Rysuję już od najmłodszych lat. Tak naprawdę pierwsze moje rysunki powstały już w przedszkolu. Inspirowałam się wtedy niewielkimi pracami swojego taty. To właśnie on przekazał mi wiedzę i umiejętności dzięki którym rozwijam swoją pasję.
Mam ich z resztą bardzo wiele, a jedną z nich jest właśnie rysowanie.
Dzięki rysowaniu uwalniam swoje emocje i myśli, by później przelać je na swoją prace. Innymi moimi pasjami są m.in. sport oraz śpiewanie. Uwielbiam śpiewać, gdy coś rysuję.
Tematyka moich rysunków dotyka głównie obrazu człowieka. Prawie każda moja praca przedstawia obraz młodej dziewczyny bądź chłopaka.  Młodość fascynuje, jest zawsze świeża, a niekiedy również zaskakuje. Zawsze staram się uchwycić daną emocje na twarzy postaci.
Wykonanie jednej pracy zajmuje mi około 1,30 godziny.  Mimo tego zawsze widzę coś, co należy poprawić, udoskonalić.
Jeszcze nie sprecyzowałam, co chciałabym w życiu robić. Mam do tego sporo czasu, a rzeczywistość wciąż się zmienia. Mam jednak dużo zainteresowań, które pomogą w wyborze dalszej ścieżki zawodowej. Moje zdanie jest często zmienne, jak pewnie każdego młodego człowieka, zwłaszcza w tym wieku.  Ale jedno wiem na pewno zawsze będę tworzyć nowe rysunki, bo dzięki temu czuje się prawdziwie sobą.
Marcelina Hryniewicz