WYCIECZKA DO WARSZAWY

Ostatnie dni maja uczniowie klasy 3a, 3c, 3d, 3e, 3f oraz 3g spędzili na trzydniowej wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy było doskonałą okazją do poznania pięknych zabytków Starego Miasta, wielu miejsc pamięci narodowej oraz sylwetek wybitnych postaci z historii Polski.

Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie przybliżyły uczestnikom wiele faktów historycznych i dzieje polskich władców. Wzruszającym punktem wycieczki było przypomnienie wojennych losów i represji Polaków podczas zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, Pawiaka, czy Wojskowego Cmentarza na Powązkach. Z kolei kilka godzin spędzonych w Centrum Nauki Kopernik, uczniowie wykorzystali do praktycznego poznawania praw nauki przy pomocy zestawów doświadczalnych i interaktywnych wystaw. Z dużym zainteresowaniem spotkało się zwiedzanie Stadionu Narodowego i zapoznanie z pomieszczeniami tworzącymi „Trasę piłkarza” oraz przejazd najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Warszawy. Z okien autokaru można było podziwiać liczne zabytki, pomniki oraz budynki rządowe.

Wspólnie spędzony czas, miła atmosfera i atrakcje wycieczki zapewne na długo pozostaną w pamięci uczniów, którzy już niebawem będą absolwentami naszej szkoły.