WIZYTA UCZNIÓW W STOLICY WIELKOPOLSKI

W piątek 27 października czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły – w przeważającej liczbie uczniowie kl.2a – wzięła udział w wycieczce do Poznania.

Na uczestników wyjazdu czekało wiele atrakcji. Rozpoczęli od wizyty  w Muzeum – Pracowni Literackiej  Arkadego Fiedlera, która mieści się w starym domu rodziny Fiedlerów w  Puszczykowie k.Poznania. Tam uczniowie mieli okazję obejrzeć pamiątki przywiezione przez podróżnika z różnych zakątków świata i  posłuchać, jaka wiąże się z nimi historia. Następnym punktem wycieczkowego programu było Muzeum Rogala w Poznaniu. Ku wielkiemu zaskoczeniu uczestników nie był to tylko zwykły pokaz tego, jak powstają Rogale Świętomarcińskie – uczniowie zostali zapoznaniu z elementami gwary wielkopolskiej, mogli prześledzić kolejne etapy pracy z ciastem, z którego powstają pyszne rogale, spróbować poznańskiego przysmaku oraz poznać postać św.Marcina . Wieczorem wszyscy udali się do Teatru Wielkiego na ucztę kulturalną w postaci opery pt. „Carmen”. Było to naprawdę fascynujące przeżycie tym bardziej, że w rolę tytułowej Carmen wcieliła się znana śpiewaczka Małgorzata Walewska.

Pomimo tego, że plan wyjazdu angażował uczestników od samego rana aż po późne godziny nocne, kierownik wycieczki zadbała, aby wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Opiekunami podczas wyjazdu byli: p. Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska, p. Barbara Kubiak, ks.Marcin Woźniak.