WIZYTA UCZNIÓW W STOLICY WIELKOPOLSKI

W piątek 25 października 2019r. ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły – w skład której weszli uczniowie kl.7d,7e, oraz 7f – wzięła udział w wycieczce do Poznania.

Na uczestników wyjazdu czekało wiele atrakcji. Rozpoczęli od wizyty w Muzeum – Pracowni Literackiej  Arkadego Fiedlera, która mieści się w starym domu rodziny Fiedlerów w  Puszczykowie k.Poznania. Tam uczniowie mieli okazję obejrzeć pamiątki przywiezione przez podróżnika z różnych zakątków świata i  posłuchać, jaka wiąże się z nimi historia. Następnym punktem wycieczkowego programu było Muzeum Rogala w Poznaniu. Ku wielkiemu zaskoczeniu uczestników nie był to tylko zwykły pokaz tego, jak powstają Rogale Świętomarcińskie – uczniowie zostali zapoznaniu z elementami gwary wielkopolskiej, mogli prześledzić kolejne etapy pracy z ciastem, z którego powstają pyszne rogale, spróbować poznańskiego przysmaku oraz poznać postać św.Marcina . Wieczorem wszyscy udali się do Teatru Wielkiego na ucztę kulturalną w postaci baletu pt. „Jezioro łabędzie”. Było to naprawdę fascynujące przeżycie.

Pomimo tego, że plan wyjazdu angażował uczestników od samego rana aż po późne godziny nocne, kierownik wycieczki zadbała, aby wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Organizator wycieczki: p: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska