Światowy Dzień Zdrowego Snu

W miniony piątek tj. 16 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Snu. Tegoroczne hasło brzmiało „Dołącz do Świata Snu, zachowaj rytmy aby cieszyć się życiem”. Celem tego święta jest doprowadzenie do zmniejszenia obciążeń społecznych powodowanych przez zaburzenia snu. „Światowy Dzień Snu” jest obchodzony w piątki przed równonocą wiosenną, stąd jego data zmienia się z roku na rok.  

Postanowiliśmy szczególnie uczcić to wydarzenie. Na holu umieszczono tablicę z ciekawostkami odnośnie snu, symboliczny leżak oraz puszczano slajdy na ekranie. Wychowawcy przeprowadzali przez cały ubiegły tydzień pogadanki o znaczeniu snu. Uczniowie dowiedzieli się, że właściwy sen może np. poprawić ogólne zdrowie i jakość życia; podnieść odporność i pomóc zwalczać infekcje; pomóc działać sprawniej i bezpieczniej w pracy i w szkole; wzmocnić pamięć.

Święto ponadto stało się niepowtarzalną okazją do pojawienia się w szkole w szlafroku, piżamie, w kapciach, czy z wałkami na głowie. Korytarze szkolne nabrały koloru. Uwieńczeniem tego dnia była parada najmłodszych uczniów w piżamkach i szlafroczkach na długiej przerwie. Pierwszakom towarzyszyły ulubione pluszaki i poduszeczki. Dziękujemy wszystkim uczniom za to, że tak licznie włączyli się żeby stworzyć wyjątkowy nastrój tego dnia.

Pamiętajmy! 8 godzin snu to pogodny nastrój i energia na cały dzień!