ŚLUBOWANIE PIERWSZYCH KLAS

Dzień 18 października 2018 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 35 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele, rodzice. Jest to czas zawierania nowych przyjaźni  ze szkolnej ławki, być może na całe życie.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, choreografii tańca, a także praw i obowiązków ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w szkolnej stołówce, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości, rodziców, prawnych opiekunów, dziadków i rodzeństwa pierwszaków. Uczniowie zaprezentowali swój programy artystyczny z udziałem gimnazjalistów. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani Dyrektor Szkoły skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, birety i rogi obfitości ze słodyczami. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Magdalena Twór, Magdalena Przywara