IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dzisiaj w Polkowicach w Szkole Podstawowej nr 3 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrany został półfinał wojewódzki. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie zajęła I miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. Jest to duży sukces koszykarek tej szkoły, pierwszy w historii awans do finału wojewódzkiego w tej dyscyplinie sportu.
Reprezentantkami SP11 w Głogowie są: Podejma Maja, Michalska Natalia, Kuc Gabriela, Ratuszyńska Ewa, Graczyk Zuzanna, Michalczuk Miriam, Czerniawska Zofia, Kobylarz Hanna, Kosturkiewicz Karolina, Zibrow Magdalena, Miler Kornelia, Prokop Wiktoria. Nauczyciel – trener Jolanta Grubecka-Rozkocha
Głogowianki rozegrały dwa mecze : ze szkołą pod nazwą VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy, wynik 60:15 ( 17:5, 11:2, 12:6, 20:2). Punkty: Kosturkiewicz Karolina 11, Kobylarz Hanna 10, Michalczuk Miriam 8, Miler Kornelia i Ratuszyńska Ewa po 6, Czerniawska Zofia, Podejma Maja i Prokop Wiktoria po 4, Zibrow Magdalena 3, Kuc Gabriela i Michalska Natalia po 2.
Drugi mecz z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach reprezentantki SP11 w Głogowie wygrały 44:41(19:4, 13:14, 8:11,4:12). Mecz prowadzony przez nasz zespół przez cały czas. Chociaż jedna z naszych dobrze punktujących  zawodniczek w pierwszej kwarcie uległa lekkiej kontuzji i  nie wystąpiła w nim już do końca spotkania, a te zawody sędziował tylko jeden sędzia, to należy się dużo pochwał dla całej drużyny głogowskiej szkoły, która po bardzo walecznej i ambitnej grze doniosła
zwycięstwo do końcowego gwizdka. Punkty : Michalczuk Miriam 17, Michalska Natalia 8, Kobylarz Hanna 7, Podejma Maja, Ratuszyńska Ewa i Czerniawska Zofia po 4.
Kolejność końcowa :
I miejsce – SP 11 Głogów – awans do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej
II miejsce – SP 3 Polkowice
III miejsce – Szkoła Podstawowa Wilkowo- Osiedle
IV miejsce – VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
Finały planowane są na 19 grudnia 2017 r. ”

Jolanta Grubecka-Rozkocha