,,CZTERY PORY ROKU – JESIEŃ 2018″ TURNIEJ SZACHOWY

W piątek 26 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się Turniej Szachowy  ,,Cztery Pory Roku – Jesień 2018”.  Do zawodów przystąpiło 49 tęgich głów, pełnych szachowych pomysłów z 11 głogowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Kaczmarek Szymon  z klasy II b, który uzyskał 22 miejsce, Dominika Patyk z klasy II a, która jako jedna z dziewięciu dziewcząt biorących udział w turnieju zajęła 25 miejsce, Krawczyk Tymoteusz z klasy I a, który uzyskał 45 miejsce i Nowak Bartosz z klasy II b, który zajął 47 miejsce.

Turniej rozegrano na dystansie 7 rund,  tzw. systemem szwajcarskim, który polega na kojarzeniu w kolejnych rundach par zawodników wg ilości zdobytych punktów. Oznacza to, że w kolejnych rundach kojarzeni są szachiści z podobnym dorobkiem punktowym. W ten sposób po 2 lub 3 rundach grają ze sobą szachiści o podobnym poziomie umiejętności szachowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale, które wręczyli Pani Prezydent Bożena Kowalczykowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 Pan Krzysztof Rączka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w turnieju zimowym.

Organizator turnieju: Miejski Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie.

E.Dębska-Szylińczuk